وبلاگ مهندسی مکانیک (جوشکاری و قالبسازی)

مقالات جوشکاری ، تعاریف جوشکاری ، نرم افزار های جوشکاری ، مهندسی ، تخصصی ، تاریخچه جوشکاری ، فیلم های جوشکاری

جوشکاری قبل از گالوانیزه گرم
نویسنده : حسین وطن دوست - ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸۸
 

بسیاری اوقات با توجه به محدودیتهای اجرایی لازم است تا بسیاری سازه ها و تجهیزات را قبل از گالوانیزه کردن جوشکاری کرد. برای دستیابی به یک پوشش گالوانیزه گرم با کیفیت مناسب روی قسمتهای جوشکاری شده باید دو نگته مهم را قبل از اجرای گالوانیزه در نظر داشت:


۱- ترکیب شیمیایی فلز جوش:

در صورتیکه در ترکیب شیمیایی فلز جوش و فلز پایه اختلافی وجود داشته باشد٫ میتواند باعث افزایش ضخامت پوشش گالوانیزه روی سطح جوش شود. مهمترین تفاوت در ترکیب شیمیایی ایندو٫ مقدار سیلیکون موجود در فلز جوش است. وجود سیلیکون بیش از حد در فلز جوش یا فلز پایه باعث تسریع در تشکیل و رشد لایه های بین فلزی آهن-روی و در نتیجه افزایش ضخامت و حجم پوشش در این ناحیه میگردد (شکل زیر). بدلیل اینکه در بعضی فلزات جوش حدود ۱٪ سیلیکون وجود دارد٫ تفاوت بین ضخامت پوشش ناحیه جوش با سایر نقاط قطعه قابل توجه خواهد بود. هنگامی که سازه جوشکاری شده درون وان روی مذاب غوطه ور شده و مدت زمان کافی جهت دستیابی به حداقل ضخامت پوشش مورد نیاز٫ نگهدارشته میشود٫ ضخامت پوشش در نواحی پر سیلیکون میتواند دو تا پنج برابر ضخامت پوشش در نواحی اطراف آن گردد. این پوشش ضخیم را میتوان از ظاهر آن تشخیص داد. این موضوع باعث افزایش احتمال آسیب دیدگی پوشش در نواحی جوش میگردد.

در فرآیندهای جوشکاری معمول مانند قوس دستی٫ زیر پودری و قوس با الکترود مغزه دار٫ الکترودها و فلزات جوشی وجود دارد که مانع از رشد بیش از حد پوشش روی سطح جوش میگردند. لذا در انتخاب فلز جوش و اطمینان از کم بودن مقدار سیلیکون آن در این موارد باید دقت شود.

۲- تمیزی ناحیه جوش:

هنگامی که یک سازه جوشکاری شدهگالوانیزه گرم میگردد٫ تمیزی ناحیه جوش تاثیر قابل توجهی بر کیفیت پوشش در ناحیه جوش دارد. ناحیه جوش باید قبل از گالوانیزه گرم کاملا از فلاکس و سرباره (گل جوش) پاکسازی شود. چرا که حضور این مواد از چسبندگی پوشش به سطح جلوگیری میکنند. فلاکس و سرباره جوش در مواد و اسیدهای شوینده ای که قبل از عملیات گالوانیزه گرم برای تمیزکاری قطعات استفاده میشوند حل نمیشود و باید با روشهای دیگری پاکسازی شوند. این مواد را میتوان با برس سیمی٫ تمیزکاری با شعله٫ چکش زنی٫ ماشینکاری و یا بلاست حذف نمود.

عیوب سطحی جوش نیز میتواند باعث تخریب کیفیت پوشش شود. حفره های سطحی و انتهایی و ترکهایی که دهانه آنها کمتر از ۵/۲ میلیمتر باشد از نفوذ روی مذاب بدرون خود جلوگیری کرده و باعث ایجاد سطوح گالوانیزه نشده میگردند. این موضوع بدلیل ویسکوزیته روی مذاب در دمای گالوانیزه گرم اتفاق میافتد که امکان ورود به شیارهایی با دهانه کمتر از ۵/۲ میلیمتر را ندارد. این سطوح گالوانیزه نشده در اثر ورود و حبس محلولهای اسید شویی مورد استفاده قبل از گالوانیزه  و یا رطوبت اکسید شده و این اکسید روی سطح پوشش ظاهر شده و ظاهر و کیفیت پوشش را تخریب میکند.

منبع: مجموعه اطلاعات فنی گالوانیزه گرم


 
comment نظرات ()