وبلاگ مهندسی مکانیک (جوشکاری و قالبسازی)

مقالات جوشکاری ، تعاریف جوشکاری ، نرم افزار های جوشکاری ، مهندسی ، تخصصی ، تاریخچه جوشکاری ، فیلم های جوشکاری

تمیزکاری سطح استنلس پس از جوشکاری
نویسنده : حسین وطن دوست - ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳۸٧
 

یکی از موارد بسیار مهم در جوشکاری فولادهای استنلس تمیزکاری لایه اکسید ایجاد شده در اطراف ناحیه جوش است که متاسفانه اغلب رعایت نمیگردد. معمولا هنگام جوشکاری فولادهای استنلس لایه های اکسیدی با ضخامتهای متفاوت در کنار گرده جوش ایجاد میگردد. این لایه ها بترتیب از ضخیمترین لایه تا نازکترین آنها به رنگهای خاکستری آبی و زرد میباشند.

 


تفاوت ضخامت و رنگ لایه های اکسیدی ناشی از تفاوت دمایی (گرادیان حرارتی) موجود در قطعه میباشد. این لایه دارای ضریب انبساط و انقباض متفاوتی نسبت به فولاد بوده و در اثر انبساط و انقباض فولاد و بدلیل ترد بودن اکسید معمولا در ناحیه آبی رنگ لایه اکسیدی ترک ایجاد میشود. ناحیه ترک محل مناسبی برای ایجاد خوردگی موضعی و حفره ای میشود. باتوجه به حساسیت فولادهای استنلس نسبت به خوردگی حفره ای این موضوع میتواند عمر قطعه را بسیار کوتاه نماید. اغلب نشتی های کنار جوش در لوله های استنلس به همین دلیل ایجاد میشوند.

این موضوع در سطح داخلی لوله ها و مخازن بدلیل تماس با ماده خورنده تر از اهمیت بیشتری برخوردار است. در لوله های سایز پایین چون امکان دسترسی به پشت جوش و تمیزکاری آن وجود ندارد باید از گاز پرچ (Purging Gas)  با فشار و دبی مناسب استفاده نمود. در این مورد میتوان از ابزار خاصی جهت محافظت بهتر ریشه جوش استفاده کرد.

در آینده در ارتباط با نکاتی که باید در تمیزکاری رعایت کرد توضیحاتی خواهم داد.


 
comment نظرات ()