وبلاگ مهندسی مکانیک (جوشکاری و قالبسازی)

مقالات جوشکاری ، تعاریف جوشکاری ، نرم افزار های جوشکاری ، مهندسی ، تخصصی ، تاریخچه جوشکاری ، فیلم های جوشکاری

روکش کارى با استفاده از جوشکارى Cladding
نویسنده : حسین وطن دوست - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸۸
 

روکش­کارى با استفاده از جوشکارى معمولاً به رسوب دادن یک لایة نسبتاً ضخیم از فلز جوش (بیشتر از 3 میلیمتر) بر روى فلز پایه گفته مى شود که یک سطح مقاوم به خوردگى ایجاد مى­کند. رویه سختى پوشش­هاى سطحى نازک­ترى نسبت به روکش­کارى تولید مى­کند و معمولاً براى جبران از دست رفتن ابعاد و یا ایجاد مقاومت به سایش به کار مى­رود.


مواد روکش­کارى معمولاً از جنس فولادهاى زنگ­نزن آستنیتى و یا آلیاژهاى پایة نیکل هستند و گاهى از آلیاژهاى پایة مس نیز استفاده مى­شود. در بعضى موارد خاص از فلز پرکننده از جنس نقره هم استفاده مى­شود. روکش­کارى معمولاً به روش جوشکارى زیرپودرى انجام مى­شود‏ ولى روش­هاى پلاسمایى با استفاده از الکترود مغزدار الکترود سیمى و الکترود تسمه­اى نیز مرسوم مى باشند.

روکش­کارى روشى مناسب براى ایجاد خواصى در سطح یک زیرلایه است که در فلز پایه دیده نمى­شود. همچنین مى­توان به جاى موادى که به کارگیرى آنها دشوار یا گران است، از یک لایة نسبتاً نازک روى یک فلز پایة ارزان و متداول استفاده کرد در نتیجه مى توان با کاهش هزینه ها به خواص مطلوب دست یافت .

این روش با یک سرى محدودیت­هاى ذاتى و مشکلات روبرو است که باید درنظر گرفته شوند.

·        ضخامتى که روى سطح مورد نیاز است باید از بیشترین ضخامتى که با استفاده از یک روش مشخص و یک فلز پرکنندة معین قابل دست‌یابى است، کمتر باشد.

·        در انتخاب مادة پوشش و فرایند باید به موقعیت جوشکارى نیز توجه شود. برخى روش­هاى جوشکارى داراى چنین محدودیت­هایى هستند. براى نمونه، جوشکارى زیرپودرى فقط در وضعیت مسطح قابل استفاده است. به علاوه وقتى که از یک روش با نرخ رسوب گذارى بالا استفاده مى شود که حوضچة جوش بزرگى به وجود مى آورد,‏ جوشکارى به طور عمودى یا بالاسر ممکن است مشکل یا غیرممکن باشد. بعضى از آلیاژها انجماد یوتکتیکى دارند که منجر به تشکیل حوضچة مذاب بزرگى مى شود که برخلاف آلیاژهاى داراى انجماد خمیرى، به یکباره منجمد مى­شود. جوشکارى چنین آلیاژهایى به جز در حالت مسطح دشوار است.

رایج­ترین فرایند مورد استفاده در روکش­کارى جوشکارى زیر پودرى مى باشد . این فرایند با الکترودهایى به­صورت سیم تکى, سیم چندتایى یا تسمه بکار گرفته مى شود. در این فرایند معمولاً از جریان متناوب استفاده مى­شود ولى تحقیقات­ نشان مى­دهد که جریان مستقیم با قطبیت مستقیم یا معکوس در بیشتر موارد ترجیح داده مى شود. نوسان الکترود اغلب مطلوب است.

یکى از فاکتورهاى مهم در جوشکارى ترمیمى و روکش­کارى فولادها، رفتار هیدروژن در فصل مشترک فریت آستنیت است. حلالیت هیدروژن در هر آلیاژ خاصى تابع فاکتورهایى نظیر تعییرات دماى گذشته و درجة تغییر فرم پلاستیکى آنها است.

از ترک خوردگى سرد ناشى از هیدروژن در منطقه مرزى یا منطقه HAZ مى توان با کنترل رطوبت فلاکس و یا استفاده از فلاکس حاوى کربنات جلوگیرى کرد.

روکش­کارى فولادها با پوششی از فولاد مقاوم به خوردگى هم از نظر اقتصادى و هم به­دلیل کاهش احتمال تخریب­هاى شدید نظیر ترک­دار­شدن, خوردگى تنشى و یا تردى هیدروژنى فولاد آستنیتى مورد توجه مى­باشد.

روکش دهى انفجارى (Explosion  Cladding)

یکى دیگر از روش هاى روکش کارى به وسیله جوشکارى روکش کارى انفجارى است روکش کارى انفجارى یکى از فرآیندهاى انفجارى است که مانند سایر این فرآیندها بر تغییر شکل سریع فلز ناشى از نیروى عظیم انفجارى استوار است. در این روش، اتصال و جوش دهى یک صفحه فلزى به فلز پایه انجام مى شود. به عبارت بهتر روکش کارى صفحه کاربرد اصلى تجارى جوشکارى انفجارى را تشکیل مى دهد.

www.weld.epage.ir

 
comment نظرات ()